волейболистктие загубиха гърция балканиадата турция
Снимка: БФ Волейбол
19:39, 15.01.2022
Чете се за: 02:22 мин.

Националният отбор на България за жени под 17 години надигра Турция с 3:1 гейма (21:25, 25:20, 26:24, 25:20) в четвъртия си мач от Балканиадата в Балъкесир (Турция), която е квалификация за европейското първенство, съобщават от Българската федерация по волейбол.

Така младите ни волейболистки записаха втори успех на турнира, но след двете загуби от Гърция и Сърбия загубиха шансове за първото място и директна квота за Евроволей 2022.

Тимът, воден от Диян Боюклиев, все пак се поздрави с престижна победа над домакините, които стартираха надпреварата като един от основните претенденти за спечелване на Балканиадата. С това малките „лъвици“ записаха втори пореден успех над Турция, след като повалиха съперника на Европейското първенство в спора за бронзовите медали с 3:2 гейма.

Поражението е първо за Турция, като ги поставя в трудна позиция. В последния ден от Балканиадата съставът на домакините среща Сърбия в сблъсък за първото място.

Нашите момичета излизат срещу Албания от 12:00 часа в мач за престиж.

Само първенецът взима билет за Европейското първенство. Останалите участници продължават борбата на допълнителни квалификации.

След размяната на първите две части ключов за успеха се оказа третия гейм, в който нашите наложиха волята си с много сърцатост и характер. Момичетата ни изоставаха с 22:24, но направиха пълен обрат. С основен принос бе силния начален удар, който затрудни посрещането на съперничките. На крайната линия застана Маргарита Гунчева, а след нейния сервис родните представителки записаха победна точкова серия. Финалният акорд за 26:24 отново бе дело на Гунчева, която затвори гейма с ас.

В четвъртата част националките ни имаха водеща роля, не дадоха възможност на туркините за обрат и приключиха мача с крайното 3:1.

23:40, 24.07.2024
Кирил Десподов с две асистенции за измъчена победа на ПАОК в квалификациите за Шампионската лига
23:35, 24.07.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Мира Андреева крачи смело към полуфиналите на турнира по тенис в Яш
23:15, 24.07.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Лудогорец неутрализира Динамо Минск в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига
Чете се за: 01:02 мин.
Националният отбор по баскетбол за юноши до 16 г. загуби втората контрола срещу Израел
21:49, 24.07.2024
Николай Неделчев достигна четвъртфиналите на двойки на турнир по тенис в Португалия
21:43, 24.07.2024
Чете се за: 00:37 мин.