Националките по волейбол до 19 г. стартираха със загуба в Словения

Български национален отбор по волейбол за жени до 19 години
Снимка: cev.lu
22:51, 09.04.2022

Националният отбор на България за жени до 19 години стартира със загуба на европейската квалификация в Марибор (Словения), съобщиха от Българската федерация по волейбол. Волейболистките, водени от Диян Боюклиев, отстъпиха на Финландия с 1:3 гейма (25:22, 19:25, 25:27, 22:25) в мач от група "D" на турнира.

Във втория си двубой на 10 април българките се изправят срещу представителките на Словения, а двубоят е в 18.00 часа. В първия ден домакините наложиха над Финландия с 3:1 гейма.

Младите лъвици се представиха неравномерно. Те отбелязаха добър старт. В първия гейм оформиха добра преднина и спечелиха за 1:0.

За съжаление, тимът ни не успя да запази тази стабилност. В следващите три части финландките показаха повече устойчивост и характер и пречупиха нашите, като спечелиха мача с крайното 3:1.

В турнира участват три тима. Финландия изигра своите мачове, като записа загуба от Словения с 1:3 и победа със същия резултат. Предстои последната битка между Словения и България, резултатът от която ще оформи и крайното класиране. Само първенецът взима директна квота за Евроволей 2022. Вторият продължава на допълнителна квалификация.

Драматичен обрат в Париж: Мароко е победител в рестартирания сблъсък с Аржентина
Чете се за: 02:30 мин.
Испания започна участието си на олимпийския турнир по футбол за мъже с труден успех
19:05, 24.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Ръгбито - големият вдъхновител и големият отсъстващ на олимпийските игри
19:03, 24.07.2024
Чете се за: 15:55 мин.
Борецът Амин Гиехичи бе отстранен в навечерието на Игрите в Париж след допинг скандал
Чете се за: 01:47 мин.
Рафаел Надал и Карлос Алкарас са готови да дадат всичко от себе си на олимпийския турнир по тенис на двойки
18:27, 24.07.2024
Чете се за: 03:32 мин.
Александър Донски се класира за четвъртфиналите на двойки на турнир от сериите Чалънджър в Испания
18:13, 24.07.2024
Чете се за: 00:32 мин.
Кирил Петков: Стратегическото сътрудничество между България и Гърция носи ползи на целия регион
Борис Джонсън: Тази война даде яснота по визията за бъдещето на Украйна