От 24 февруари до 6 март 2022 г. включително, на всички гранични пунктове в България са влезли над 38 000 украински граждани, съобщават от "Гранична полиция". Излезли са над 17 000.
На територията на страната към момента са останали около 21 000 украинци, бягащи от войната.
На границата са подадени 100 молби за хуманитарна закрила.

Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра