Надал отпадна на 1/8-финалите във Вашингтон

09:57, 06.08.2021
надал отпадна финалите вашингтон

Световният №3 Рафаел Надал изненадващо напусна АТР 500 турнира във Вашингтон, след като загуби в 1/8-финалите от южноафриканецът Лойд Харис с 4-6, 6-1, 4-6.

Двубоят продължи 2 часа и 11 минути и завърши с втората победа на 24-годишния Харис над тенисист от топ 10.

В първия си двубой в американската столица Надал надделя трудно над Джак Сок, но снощи не успя да повтори успеха и срещу Харис.

50-ят в света играч от Южна Африка изигра много солиден първи сет, в който дочака своя момент в седмия гейм, реализирайки единствения пробив по пътя към успеха си с 6-4.

Във втората част Надал наложи доминация и след 1-1 спечели пет поредни гейма, изравнявайки резултата в сетовете.

Испанецът потърси ранен пробив и в началото на решителната част, но пропусна общо четири брейкпойнта, за да се стигне до десетия гейм. Харис издебна своя миг, нанасяйки пробив, който сложи и точка на спора след ново 6-4 в полза на южноафриканецът.

Така, Лойд Харис се класира за 1/4-финалите, където го очаква двубой срещу японеца Кей Нишикори.

Рафаел Надал пък се отправя към Торонто, където му предстои участие на турнира от сериите Мастърс 1000.

МВР: Към момента всички пожари са локализирани, 18 остават под наблюдение