Надал става номер едно в света, ако Алкарас и Рууд не стигнат до финала на US Open

Рафаел Надал
12:01, 06.09.2022
Чете се за: 02:05 мин.

Трима тенисисти ще се борят до края на седмицата, за да се превърнат в номер 1 при мъжете. Рафаел Надал, Карлос Алкарас или Каспер Рууд имат всички шансове да оглавят световната ранглиста, но всичко зависи от резултатите, които ще постигнат на турнира от Големия шлем - US Open.

Руснакът Даниил Медведев, който сега води класацията за 12-а поредна седмица, загуби на 1/8-финалите и в крайна сметка няма да е по-високо от третото място (със сигурност ще бъде изпреварен от Надал и Алкарас).

Рафаел Надал ще стане първа ракета, ако Карлос Алкарас и Каспер Рууд не стигнат до финала на Откритото първенство на САЩ.

Карлос Алкарас ще стане №1, ако:

- спечели титлата;

- загуби на финала от някой друг, а не от Каспер Рууд.

Каспер Рууд ще стане №1, ако:

- загуби на финала от някой друг, а не от Карлос Алкарас.

Рафаел Надал беше първи в класацията в началото на сезон 2020 за последния път. В същото време Алкарас никога не се е изкачвал по-високо от четвърто място (но е гарантирано, че ще дебютира в топ 3), Каспер Рууд не е достигал по-високо от пета позиция.

Рафаел Надал напусна Откритото първенство по тенис на САЩ, след като загуби от Франсис Тиафо в четвъртия кръг на US Open.

Адриан Андреев пропусна два мачбола и отпадна във втория кръг на турнир в Италия
Чете се за: 02:12 мин.
България загуби във финала на четиристранния турнир на Европейската федерация по минифутбол в Словакия
18:00, 08.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Европейската вицешампионка на прескок Валентина Георгиева беше посрещната в родния си клуб Левски-Спартак по шампионски
17:53, 08.05.2024
Чете се за: 04:37 мин.
Кристиан Василев пред БНТ: Нито един успех не е дошъл без труд, лишения и търпение
17:38, 08.05.2024
Гергана Топалова се класира за втория кръг на тенис турнир в Швеция
17:23, 08.05.2024
Берое и Шампион 2006 с убедителни победи на старта на финалите по баскетбол за девойки U19
17:17, 08.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Ангел Кодинов и Преслав Георгиев завършиха шести във финала на 500 м кану на европейската олимпийска квалификация в Сегед
16:54, 08.05.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Управителният съвет на БФ по волейбол взе важни решения за разширените състави на националните отбори
16:40, 08.05.2024
Чете се за: 03:07 мин.
Демерджиев: Поне десетима гранични полицаи са участвали в различни схеми за трафик на мигранти
Каква е ролята на великотърновския комитет "Единство" за акта на Съединението?