Ранените са над 30
Най-малко 10 души загинаха, след като камион се вряза с висока скорост в тълпа по време на новогодишните празненства в американския град Ню Орлиънс. Ранените са над 30.
Трагичният инцидент се е случил в 03:15 местно време в оживения център на града.
След удара шофьорът излиза от превозното средство и започва да стреля по хората с оръжие. Полицията е отвърнала на огъня.
Извършителят е ликвидиран и според властите е действал умишлено.
Местната полиция твърди, че нападателят се е опитал да прегази, колкото се може повече хора. Сред ранените има двама полицаи, които са в стабилно състояние.
По информация на кмета става въпрос за терористична атака. ФБР отрече твърденията.
Федералното бюро за разследване твърди, че на мястото на инцидента са открити „самоделни взривни устройства“ .
Мондиалът като „въглеродна бомба“: 9 милиона тона допълнителни емисии въглероден диоксид
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите