Най-малко двама души са пострадали при ексцесиите на Миньор-Берое

16:19, 26.11.2022
Чете се за: 01:40 мин.
двама души пострадали ексцесиите миньор берое

Най-малко двама души са били откарани в болница след фенските сблъсъци, които белязаха срещата от турнира за Купата на България между тимовете на Миньор Перник и Берое Стара Загора.

Припомняме ви, че двубоят между двата тима бе прекратен за известно време малко след 60-та минута заради спречкване на двете агитки.

Спорен информациите причина за агресивните действия е станала сигнална ракета, която е била хвърлена от гостуващите привърженици в сектора на феновете на Миньор, където е и пострадал един от запалянковците.

От агитката на домакините веднага са потърсили саморазправа в резултат на което е започнало хвърляне на предмети, при което бива наранен и човек от феновете на Берое.

В крайна сметка след около десетминутно прекъсване мачът беше подновен, а пострадалите са били извозени с линейки до най-близката болница.

Иначе двубоят беше спечелен от старозагорци с 2:0 и по този начин момчетата на Николай Киров си заслужиха място на 1/8-финалите в надпреварата, където ги очаква мач срещу ЦСКА 1948.

Космическият кораб на НАСА "Орион" навлезе в лунната орбита
Везенков за четвърти път през сезона бе избран за най-полезен играч на кръг от Евролигата