Нант ще играе финал за Купата на Франция за втора поредна година

08:39, 06.04.2023
Чете се за: 01:32 мин.
Европейски футбол
нант спечели купата франция

Нант победи Олимпик Лион с минималното 1:0 в полуфинален мач за Купата на Франция с гол на Людовик Блас.

Възпитаниците на Антоан Комбуаре наложиха домакински натиск на "Стад де ла Божоар" в Нант и пропуснаха да се разпишат в първата минута. Антони Лопес изби в корнер плътен шут на Жан-Шарл Кастелето. Стражът на гостите отрази и изстрел на Людовик Блас.

Попадение на Самюел Мутусами в 32-рата минута бе отменено поради засада.

Домакините все пак стигнаха до гол след почивката. В 57-ата минута Людовик Блас овладя на гърди подаване от Фабиен Сантонз и стреля от въздуха за крайното 1:0.

Албан Лафон спаси удар от близка дистанция на Брадли Баркола в 86-ата минута, за да запази вратата си суха и да подпечата успеха на тима си.

Защитаващият отличието отбор на Нант ще играе финал в надпреварата за втора поредна година. Вторият финалист ще бъде ясен след двубоя между Анеси и Тулуза.

Една от големите фабрики в Русе затваря врати, 360 души получиха предизвестия
Александър Маринов: Президентът няма да участва в съставяне на кабинет, нито ще бабува на това