Наполи обърна Удинезе с два гола на Осимен и се изравни с лидера Милан

наполи обърна удинезе два гола осимен изравни лидера милан
18:12, 19.03.2022

Отборът на Наполи постигна победа с 2:1 при домакинството си на Удинезе в двубой от 30-ия кръг на италианската Серия "А".

Гостите откриха резултата в 22-ата минута чрез Жерард Деулофеу, който с прецизен и коварен удар от дъгата на наказателното поле се разписа в долния десен ъгъл на вратаря Давид Оспина.

Неаполитанци възстановиха равенството в 52-ата минута, когато Марио Руи центрира от фаул в наказателното поле на Удинезе, където непокритият Виктор Осимен засече с глава и прати топката в долния десен ъгъл на стража Марко Силвестри.

В 70-ата минута домакините осъществиха пълен обрат. Джовани Ди Лоренцо центрира по земя в пеналтерията на гостите, където връхлитащият Осимен стреля, пращайки топката за втори път в срещата в мрежата зад Силвестри.

По този начин Наполи се изкачи на второто място в класирането с 63 точки, колкото има и лидерът Милан. Удинезе пък е 14-и с 30 пункта в актива си.

Румен Спецов: НАП не установи нарушения при доставките на горива
Как българка стана част от лидерите във фондация "Обама"?