13:32, 30.11.2020
Чете се за: 00:30 мин.
Европейски футбол
наполи разгроми рома памет марадона

Отборът на Наполи разби Рома с 4:0 у дома в първия си мач в Серия "А" след смъртта на клубната легенда Диего Марадона.

Двубоят на стадион "Сан Паоло" мина под знака на кончината на Марадона, като играчите на Наполи излязоха със специално изготвен екип, наподобяващ емблематичната фланелка на Аржентина.

На терена възпитаниците на Дженаро Гатузо не разочароваха своите фенове в този тежък момент и постигнаха убедителна победа в дербито на кръга.

Лоренцо Инсиние откри резултата в полза на домакините в 31-та минута, а след почивката неаполитанци добавиха нови три попадения чрез Фабиан Руис, Дрис Мертенс и Матео Политано.

По този начин Наполи записа шеста победа от началото на сезона и се изкачи до пето място в класирането със 17 точки (на тима бе отнета една точка от актива заради неявяването за мача с Ювентус), докато Рома е на шеста позиция със същия актив точки.