Наполи с нова грешна стъпка в Серия А

Рома Наполи
20:59, 07.11.2021

Двубоят между Наполи и Верона от 12-ия кръг на Серия А завърши при резултат 1:1. Джовани Симеоне даде преднина на гостите, а Джовани Ди Лоренцо възобнови равенството, за да заслужи точка за тима си. Верона завърши срещата с 9 души след червени картони на Даниел Беса и Никола Калинич.

Футболистите на Игор Тудор откриха резултата в 13-ата минута. Джовани Симеоне направи резултата 1:0 след удар от наказателното поле в долния десен ъгъл на противниковата врата.

Само 5 минути по-късно домакините също стигнаха до гол. Джовани Ди Лоренцо оформи крайния резултат след подаване на Фабиан Руис.

Преди почивката шут на Виктор Осимен срещна лявата греда.

След паузата атаките на възпитаниците на Лучано Спалети продължиха да атакуват, но гостите удържаха равенството в сблъсъка, дори и след непозволени действия. В 88-ата минута Даниел Беса получи втори жълта картон, а в добавеното време неговият съотборник Никола Калинич също бе изгонен след втори жълт картон, в опит да забави играта и да запази равенството.

Наполи остава непобеден и е лидер в класирането с актив от 32 точки. Верона е 10-и с 16 точки.

В другия мач от шампионата с начален час 19.00 часа Лацио победи новака Салернитана с 3:0 след голове на Чиро Имобиле, Педро и Луис Алберто.

Посланията на партиите в "Гласовете на България" (7.11.2021)