Наполи с първа домакинска загуба в шампионата

наполи разби лацио оглави еднолично серия
08:44, 05.12.2021
Чете се за: 02:12 мин.

Аталанта победи Наполи с 3:2 в мач от 16-ия кръг на Серия А. Руслан Малиновский откри резултата, а Пьотр Желински изравни преди почивката. През втората част неаполитанци стигнаха до обрат след гол на Дрис Мертенс. Гостите обаче си върнаха водачеството след два бързи гола на Мерих Демирал и Ремо Фройлер, за да нанесат първа домакинска загуба на Наполи.

Срещата започна по отличен начин за футболистите на Джан Пиеро Гасперини, които поведоха още в 7-ата минута. Руслан Малиновский даде аванс на тима от Бергамо с прецизен удар от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл на противниковата врата за 1:0. От дебюта на украинеца за Аталанта, той има 13 гола извън наказателното поле. Само Лионел Меси, който има 18, е отбелязал повече попадения, сред играчите от топ 5 първенствата в Европа.

Пет минути преди края на полувремето домакините възобновиха равенството. Пьотр Желински направи резултата 1:1 с плътен удар от непосредствена близост.

След паузата възпитаниците на Лучано Спалети отбелязаха ранен гол в 47-ата минута. Капитанът Дрис Мертенс бе изведен сам срещу вратаря от Кевин Малкюи и белгиецът не сгреши.

Гостите заиграха по-атакуващо и Дуван Сапата стреля с глава в дясната греда.

В 66-ата минута Мерих Демирал изравни с попадение от малък ъгъл. Само пет минути по-късно Ремо Фройлер оформи крайното 3:2 с точен удар по земя в далечния ъгъл на вратата на Давид Оспина.

Аталанта заема 4-ата позиция с актив от 34 точки. Трети е Наполи с два пункта повече.

Проф. Момеков: В България се използват много антибиотици, но не сме шампиони