Наполи се доближи до Милан след успех над Верона

Наполи
17:59, 13.03.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Наполи победи Верона с 2:1 в мач от 29-ия кръг на Серия А. Виктор Осимен бе точен за неаполитанци, а Давиде Фараони отбеляза почетно попадение. Федерико Чекерини и Давиде Фараони бяха изгонени в края.

Възпитаниците на Лучано Спалети откриха резултата в 14-ата минута. Виктор Осимен засече центриране на Матео Политано.

След почивката гостите продължиха да атакуват и удвоиха преднината си. Отново Виктор Осимен се разписа в противниковата врата след като получи подаване от Джовани Ди Лоренцо.

Домакините отговориха с гол в 79-ата минута. Давиде Фараони засече с глава центриране на Адриен Тамезе Аутса.

Играчите на Игор Тудор показаха амбиция, в опит да измъкнат точка от мача, но останаха с човек по малко. Федерико Чекерини получи втори жълт картон за игра с ръка.

В края на мача Марио Руи пропусна възможност да се разпише, след като стреля в напречната греда.

Давиде Фараони също бе изгонен след два жълти картона в последната минута за игра с ръка и агресивно поведение към съдията.

Наполи се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 60 точки, с 3 по-малко от лидера Милан. Верона е 9-и в подреждането с 41 пункта.