Наполи се спъна в Болоня, Виктор Осимен пропусна дузпа

Шампионите на Италия трябваше да се примирят с 0:0 в мач от петия кръг на Серия А

Болоня - Наполи
22:38, 24.09.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Голямата звезда на Наполи Виктор Осимен имаше кошмарно пътуване тази вечер до Болоня, тъй като най-напред от дузпа стреля в аут, а след което извика ядосано на треньора Руди Гарсия заради смяната си. Шампионите на Италия трябваше да се примирят с 0:0 от визитата си в 5-ия кръг и с 8 точки са на 7-о място. Домакините са 11-и с 6.

Но не само пропуснатата дузпа, а и като цяло в срещата нигерийският национал не изглежда във формата, която показа по време на шампионския сезон, а и изглежда не се намира в отлични отношения с наставника. Той имаше още една възможност да вкара, излезе срещу вратаря по диагонала, но вратарят Скорупски с върха на пръстите си извади топката над гредата. А в 73-ата минута пропусна и дузпата.

Феновете по стадиона се присмиваха в един момент на треньора на Наполи за решенията му първо да извади от игра грузинското острие Квича Кварацхелия, а след него и Осимен, пускайки Джовани Симеоне. За домакините от Болоня отлична възможност имаше нидерландският нападател Джошуа Циркцее в 79-ата минута. Той засече от воле падайки центриране на новото попълнение Джон Лукуми Бониля, но топката мина в страни от вратата.

Телевизионните камери на DАZN пък записали как Осимен крещи на френски на Гарсия, че ако иска да печелят, трябва "да направи схема с двама нападатели, а не да го вади поради неясни съображения".

Треньорът на Локомотив (София): Много съм доволен от момчетата
Над три милиона души вече са посетили прочутия "Октоберфест"