Наполи се справи с Каляри и се върна към победите в Серия "А"

23:18, 16.12.2023
наполи справи каляри върна победите серия

Шампионът на Италия Наполи прекъсна негативната си серия в Серия "А" и в двубой от 16-ия кръг надигра у дома с 2:1 състава на Каляри.

Всичките три гола на "Естадио Диего Армандо Марадона" паднаха в рамките на няколко минути в средата на втората част, като Виктор Осимен изведе "партенопеите" напред в резултата в 69-ата минута с глава след центриране на Марио Руи.

Радостта на домакинските привърженици обаче се задържа едва три минути, тъй като в 72-ата Леонардо Паволети засече от въздуха подаване на свой съотборник и с удар от близка дистанция реализира за 1:1.

Четвърт час преди края на срещата дойде и моментът на Хвича Кварцхелия, който беше оставен непокрит в наказателното поле на гостите и с изстрел от средна дистанция вкара за крайното 2:1, отбелязвайки петото си попадение през сезона в италианското първенство.

В оставащото време до края домакините стигнаха и до още един гол дело на Матео Политано, но той бе отменен след намеса на системата ВАР, която маркира засада на Осимен в хода на нападението.

Въпреки това успехът на Наполи остана и след него футболистите на Валтер Мадзари събраха 27 точки на 4-ото място в подреждането, докато след загубата си Каляри остава близо до зоната на изпадащите на 16-а позиция.

Павлин Иванов с 8 точки при успех на Сибиу в първенството на Румъния
РБ Лайпциг надви Хофенхайм у дома и се изравни по точки с Байерн Мюнхен в Бундеслигата