Наполи се завърна на върха след успех над Болоня

наполи завърна върха успех болоня
23:40, 28.10.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Наполи победи Болоня с 3:0 в мач от 10-ия кръг на Серия А. Фабиан Руис изведе неаполитанци напред в резултата, след което Лоренцо Инсиние бе точен на два пъти, като и двата гола дойдоха от дузпи. Така клубът се върна на върха в класирането, след като по-рано тази седмица отстъпи челната позиция на Милан.

В 18-ата минута Фабиан Руис откри резултата на стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол. Полузащитникът отправи отличен изстрел в горни ляв ъгъл на противниковата врата за 1:0.

Лоренцо Инсиние удвои преднината на тима си в 41-ата минута след точно реализирана дузпа.

След почивката капитанът на домакините удвои актива си в мача след ново точно изпълнение на 11-метров наказателен удар, заради нарушение срещу Виктор Осимен.

Андре Замбо Англиса пропусна да запише името си сред голмайсторите, след като негов изстрел се отби от напречната греда.

Наполи е лидер в първенството с актив от 28 точки. Толкова има и втория Милан. Болония заема 12-ата позиция с 12 пункта.