Наполи срази Болоня за първа победа в Италия

В друга среща от кръга Рома загуби от Емполи

08:33, 26.08.2024
Чете се за: 02:57 мин.

Наполи победи гостуващия Болоня с 3:0 в среща от втория кръг на Серия А, осигурявайки първи успех за новия мениджър Антонио Конте.

Джовани Ди Лоренцо, Хвича Кварацхелия и резервата Джовани Симеоне бяха точни за домакините, давайки надежда на феновете на стадион "Диего Армандо Марадона", че Наполи може да остави зад себе си проблемите от миналия сезон, когато завърши на 10-о място.

Нападателят Джакомо Распадори застраши вратата на Болоня в първата минута, след като негово ниско извън наказателното поле премина встрани от гредата.

Наполи, шампион от 2023 година, откри резултата в края на първото полувреме. Защитникът Ди Лоренцо се разписа след прецизно центриране на Кварацхелия.

Това беше първи гол от игра за Наполи пред собствена публика след равенството 2:2 срещу Рома на 28 април.

Домакините вдигнаха още повече темпото след почивката и Кварацхелия удвои преднината в 75-ата минута. Грузинското крило си проправи път покрай защитата на Болоня и отбеляза с удар от границата на наказателното поле, преди Симеоне да направи 3:0 от близка дистанция в добавеното време.

Отборът на Болоня, който завърши на пето място в Серия А миналия сезон, за да си осигури участие в Шампионската лига за първи път, имаше повече притежание на топката през целия мач, но не успя да създаде истинска опасност в половината на Наполи.

Болоня нямаше загуба в предишните си три шампионатни мача срещу Наполи и запази суха мрежа и в двата мача срещу тях миналия сезон.

Домакините са без един от най-добрите голмайстори в лигата Виктор Осимен, който се очаква да напусне клуба след четири години.

Наполи, който загуби с 0:3 Верона миналата седмица, временно се изкачи до 11-о място в класирането. Болоня остава с една точка след равенството 1:1 у дома срещу Удинезе в първия кръг.

В другата среща от късната неделна програма Рома загуби домакинството си на Емполи с 1:2.

Емануел Гиаси откри за Емполи в 45-ата минута, а в средата на втората част Лоренцо Коломбо удвои от дузпа. Почетното попадение за Рома беше дело на резервата Елдор Шомуродов в 80-ата минута.