Наполи записа минимален успех над Милан на "Сан Сиро"

наполи разби лацио оглави еднолично серия
23:39, 19.12.2021
Чете се за: 01:12 мин.

Наполи победи Милан с 1:0 в мач от 18-ия кръг на Серия А. Елиф Елмас отбеляза победното попадение в срещата.

Двубоят започна по отличен начин за възпитаниците на Лучано Спалети, които откриха резултата още в 5-ата минута. Елиф Елмас засече с глава центриране на Пьотр Желински от ъглов удар. През първата част домакините така и не успяха да отправят точен удар по противниковата врата.

След почивката Златан Ибрахимович отправи първия точен изстрел за "росонери", но Давид Оспина спаси.

В добавеното време на сблъсъка Франк Кеси изпрати топката в мрежата, но попадението му бе отменено с помощта на ВАР, заради нарушение на резервата Оливие Жиру в хода на нападението.

И двата отбора имат по 39 точки в, но Наполи заема втората позиция в класирането, заради по-добра голова разлика. Милан е трети.