Президентът Румен Радев и Димитър Главчев не са коментирали Калин Стоянов на срещата си тази сутрин. Това заяви Главчев пред медиите на излизане от президентството.
Димитър Главчев е заявил готовност отново да бъде служебен премиер и не пожела да каже дали би освободил Калин Стоянов като вътрешен министър.
"Не сме коментирали подробности, тече си нормална процедура. Ако се спре на варианта да бъда служебен премиер, нямам никакви пречки. Не ми е връчен мандат, така че не мога да коментирам", беше лаконичният му коментар.
В продължение на конституционната процедура по назначаване на служебно правителство, държавният глава днес ще има срещи и разговори с определените в чл. 99, ал. 5 от Конституцията лица, които могат да бъдат назначени за служебен министър-председател, съобщиха от прессекретариата на президента.
ОИК-Варна отложи решението за отстраняването на Благомир Коцев от кметския пост
НС е домакин на 66-ата Генерална асамблея на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество
Вежди Рашидов: Бюджетът е проста работа – ако в кофичката има 100 лева, не можем да харчим 120
МС: България приветства усилията на САЩ и на президента Тръмп за мир в Украйна
ОИК-Варна отложи решението за отстраняването на Благомир Коцев от кметския пост