Нефтохимик, Марек и Добруджа с победи в Супер Волей

Нефтохимик
от БНТ , Източник: БГНЕС
19:54, 29.10.2021
Чете се за: 05:30 мин.

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха втора поредна победа в първенството по волейбол при мъжете Супер Волей. Момчетата на Николай Желязков се наложиха над Дея Спорт с 3:0 (25:21, 25:23, 25:23) в мач от втори кръг на шампионата, който се игра в бургаската зала "Младост".

Така Нефтохимик не само спечели чисто градското дерби, но и продължава уверено напред в елита, като е с два успеха и с актив от 5 точки. Припомняме, че на старта се наложи над Левски София с 3:2 гейма. От своя страна Дея Спорт е с 1 победа, 1 загуба и 3 точки.

Двата тима направиха интересен и динамичен мач. Нефтохимиците се наложиха във важните моменти, като изковаха чистата победа с повече опит и сработка. Тимът на Дея, който играе след продължителни здравословни проблеми в състава, се опита да се бори и се видя че има потенциал, но за момента това са възможностите.

В третия гейм волейболистите на Дея можеха да изненадат съперника и да го спечелят, но не успяха. След като изоставаха с 12:18, състезателите на Венцислав Симеонов направиха обрат и изравниха при 21:21. При поредното равенство 23:23, те обаче пропуснаха страхотна възможност за контраатака и да поведат, като в крайна сметка не успяха да вземе нищо от този мач.

Реализатор за Нефтохимик стана Николай Учиков с 14 точки (44% ефективност в атака) за победата. Николай Колев добави още 10 точки (2 блока и 53% ефективност в атака) за успеха. За Дея Спорт Тодор Вълчев завърши със 17 точки (2 блока, 52% ефективност в атака и 57% позитивноо посрещане), а Георги Петров приключи с 13 точки (2 аса и 38% ефективност в атака). Награда за най-полезен състезател в двубоя получи разпределителят на Нефтохимик Александър Туш.

В друг мач от Супер Волей, волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) записаха първа победа в първенството при мъжете - Супер Волей. Воденият от Найден Найденов тим победи Локомотив (Пловдив) с 3:0 (25:20, 25:23, 25:22) в мач от втори кръг на първенството, изигран в югозападния град. Марек записа още три точки в актива си.

Двата тима започнаха равностойно, след което домакините поведоха, благодарение на атаката и силния си начален удар. Волейболистите на Локомотив успяха да ги настигнат отново, но не удържаха темпото и Марек отново излезе напред. Играта им на всички елементи остана стабилна и, въпреки че съперникът се доближи максимално при 19:19 и 21:20. До края дупничани не срещнаха повече проблеми и поведоха в мача.

Във втория гейм Локомотив тръгна силно с 3:0. Атаката на дупнишкия тим отново бе печелившият елемент и Марек отново поведе. Гостите допуснаха повече лични грешки и това се оказа решаващо. Впоследствие състезателите от града под тепетата за пореден път скъсиха дистанцията, но волята и духът на противника надделя.

Третият гейм продължи под диктовката на пловдивчани, но след 15:13 и 17:16 домакините окончателно поеха инициативата и взеха нещата в свои ръце. Момчетата на Найден Найденов бяха по-добрият отбор и закономерно записаха чист успех.

Най-резултатен бе Димитър Дулчев с 18 точки (1 ас, 1 блокада). Светослав Иванов добави 13 точки (1 ас). За Локомотив Венцислав Георгиев завърши с 13 точки (1 ас), 11 точки добави Петър Бъчваров (7 блокади).

Тимът на Добруджа 07 също се поздрави с първа победа за новия сезон в първенството при мъжете - Супер Волей. Момчетата на Лазар Лазаров надигра като гост Дунав (Русе) с 3:0 (25:18, 25:23, 25:23) в среща от втори кръг, изиграна в крайдунавския град.

Добруджа тръгна силно в срещата (4:1). В следващите минути възходящата линия се запази, като се оформи повече от стабилна преднина. Домакините наваксаха част от разликата, но не бе достатъчно за преодоляване на съперника.

Във втората част добруджанци и русенци бяха равностойни до деветата точка. След това Дунав се мобилизира и успя да се откъсне от противника, но не можа да стигне до положителен развой. Гостуващият тим изравни и обърна, след което затвори с минимална преднина. За това допринесоха и грешките от страна на домакините и авансът на Добруджа се увеличи.

Добричлии поведоха в третата част, но след 12-та точка играта продължи равностойно. Гостите отново поеха инициативата и не допуснаха обрат, въпреки напора на русенския тим.

Хавиер Ибанес завоюва европейската титла на IBA в категория до 57 килограма
07:59, 05.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Римини НА ЖИВО по БНТ 3
Чете се за: 01:57 мин.
Яник Синер се оттегли от участие на турнира по тенис в Рим от сериите "Мастърс"
22:38, 04.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Реал Мадрид спечели титлата в Ла Лига след загубата на Барселона от Жирона
21:31, 04.05.2024
Ерлинг Холанд отбеляза четири гола за успеха на Манчестър Сити над Уулвърхемптън
21:27, 04.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Емил Стоилов и Менорка допуснаха загуба в баскетболното първенство на Испания
21:24, 04.05.2024
Чете се за: 00:47 мин.
Българските джудисти спечелиха два медала на Европейската купа за младежи в Риека
21:06, 04.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
България зае второто място в отборната надпревара при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
20:48, 04.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.