хебър нефтохимик стартираха плейофите победи
Снимка: НВЛ, startphoto.bg
21:03, 15.04.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Нефтохимик победи Монтана с 3:2 гейма (18:25, 25:22, 19:25, 25:19, 15:11) в третия полуфинален мач от волейболното първенство. Бургазлии осъществиха обрат и вече водят с 2:1 победи.

Гостите бяха без своя треньор Николай Желязков, който бе наказан за един мач заради неспортсменско поведение във втория мач от серията. Кирил Донев и Христо Тодоров заеха неговата роля.

През първия гейм домакините от Монтана бяха повече от убедителни и след отлични изяви на Любослав Симеонов взеха първата част. През втората част пък гостите не изпуснаха водачеството нито за секунда и изравниха резултата след добра игра на Калоян Балабанов, Юлиус Фиркал, Александер Туш и Николай Николов.

Възпитаниците на Даниел Пеев си върнаха аванса в геймовете в третата част след отигравания на Максимилиан Талер, Стефан Чавдаров и Любослав Симеонов. Бургазлии отново изравниха и изпратиха мача в тайбрек след успешни отигравания на Николай Учиков, Юлиус Фиркал и Николай Колев.

В решителния пети гейм домакините водеха при резултат 6:5 след атаки на Луис Видал и Любослав Симеонов, но гостите завършиха обрата си и се поздравиха с победата след действията на Александер Туш, Николай Колев, Юлиус Фиркал и Николай Учиков.

Най-резултатни бяха Николай Учиков и Любослав Симеонов с по 20 пункта.

Четвъртият полуфинален сблъсък е в събота (16-и април) от 19:00 часа, отново в Монтана. Играе се до три успеха от пет мача.