12:56, 27.03.2021
Чете се за: 00:38 мин.
Волейбол
нефтохимик класира полуфиналите волейболната суперлига

Действащият шампион Нефтохимик (Бургас) отстрани коравия тим на Добруджа след нова победа с 3:2 гейма (25:23, 25:23, 15:25, 29:31, 15:13), този път като гост.

По този начин възпитаниците на Николай Желязков спечелиха серията с 2:0 победи и чакат победителя от мача Левски (София)- Дунав (Русе).

Гостите от Бургас спечелиха първите два гейма, измъквайки ги с по 25:23, като с основна заслуга бяха опитните Мирослав Градинаров и Георги Братоев.

Добричлии обаче се пребориха, за да вземат следващите две части и да вкарат мача в решителен тайбрек.

В дългия гейм обаче отново класата на Георги Братоев си каза думата и Нефтохимик стигна до крайната победа след 15:13 точки.

Жани Желязков беше най-резултатен за победителите с 19 точки, а Илия Петков остана с 18. За домакините от Добрич пък Жулиен Георгиев беше невероятен, нанизвайки 32 точки, а Светослав Арнаудов добави 11.

В другата четвъртфинална среща Монтана постигна втора лесна победа над Марек, надигравайки ги отново с 3:0 гейма (25:22, 25:14, 25:20). Така монтанчани чакат противника от срещата Хебър (Пазарджик) и Локомотив (Пловдив).

Победителите от редовния сезон спечелиха първа среща с 3:0 гейма, а днес предстои вторият сблъсък от срещата.