Неймар и Ал Ахли се спасиха от поражение в Шампионската лига на Азия с гол в добавеното време

неймар ахли спасиха поражение шампионската лига азия гол добавеното време
09:18, 19.09.2023

Саудитският отбор на бразилската футболна звезда Неймар Ал Хилал не успя да победи узбекистанския Навбахор Наманган като домакин в първи мач от група D в Азиатската Шампионска лига.

Двата състава завършиха при равенство 1:1. Гостите от Навбахар поведоха с 52-ата минута с гол на грузинския нападател Тома Таматадзе, докато Ал Хилал се спаси от поражение с изравнително попадение на Али Ал-Булаихи след центриране на бразилеца Майкъл в десетата минута на добавеното време на срещата.

Неймар записа първи мач като титуляр за състава от първенството на Саудитска Арабия след трансфера си от френския Пари Сен Жермен.

Само победителите в десетте групи на турнира ще продължат към осминафиналите, а в групата на Ал Хилал са още индийският Мумбай Сити и иранският Насаджи Мазандаран.

До обяд проблемите между правителството и производителите ще бъдат решени, каза Пеевски