За инициативата съобщи Красимира Катинчарова от разпадналата се ПГ на "Величие"
Депутати предлагат проект за промени в Конституцията. Това заяви Красимира Катинчарова, нечленуващ народен представител от разпадналата се в 50-ото Народно събрание парламентарна група на "Величие".
Катинчарова се обърна към депутатите да положат подпис под предлагания проект за изменение на Конституцията. Досега подписи са положили шестима депутати, нечленуващи в парламентарна група.
По думите ѝ с проекта за промени в Конституцията се предлага връщане на старото положение - от преди 23 декември 2023 г.
"Трябват ясни решения и ние не спасяваме поста на един човек - министър на вътрешните работи, нито служим на неговия ментор, без който България не може да съществува, нито лъскаме имиджа на президента", заяви Катинчарова.