Ница надви Реймс и си върната второто място в Лига 1

17:12, 10.12.2023
ница надви реймс върната второто лига

Отборът на Ница победи трудно с 2:1 у дома Реймс в мач от 15-ия кръг от Лига 1 и се върна на второто място в подреждането на френското футболно първенство.

Гаетан Лаборд даде аванс на "орлите" в 55-ата минута, но в 78-ата гостите отговориха чрез Юнис Алделхамид, който с глава възстанови равенството.

Радостта на Реймс обаче не се задържа дълго, тъй като в 82-ата минута Жереми Бога стреля мощно от дистанция и след лоша намеса на стража на противника Йехван Диуф топката влезе в неговата врата за крайното 2:1.

С този успех Ница събра 32 точки и отново изпревари в Монако в битката за второто място в подреждането.

В същото време Реймс остава на 6-ата позиция с 21 пункта, като днешното поражение беше трето за тима в последните четири кръга от Лига 1.

Атлетико Мадрид се завърна на победния път в Ла Лига след домакински успех срещу Алмерия