Нидерландия и Испания завършиха наравно в контрола в Амстердам

11:24, 12.11.2020
Чете се за: 00:31 мин.
нидерландия испания завършиха наравно контрола амстердам

В повторение на финала от Мондиал 2010, двамата тима завършиха наравна 1:1 на стадион "Йохан Кройф Арена".

Халфът на Бетис Серхио Каналес отбеляза първото си попадение с екипа на Испания, след като откри резултата 18-та минута, след като получи пас от Алваро Мората и с удар с левия крак затвърди отличната си форма от началото на сезона.

Дони ван де Беек донесе равенството две минути след началото на второто полувреме, след като останал непокрит, засече центриране на Оуен Вейндал.

Мемфис Депай пък можеше да осигури победата на "лалетата", когато получи чудесно подаване от Дензел Дъмфрис, но дебютантът за "Ла Фуриа" на вратата Унай Симон, спаси удара.

Още един футболист записа първи мач за испанската селекция и това беше 20-годишният Маркос Йоренте от Атлетико (Мадрид), който се появи на терена в последните 20 минути, в които обаче на успя да помогне за по-различен развой на двубоя.