Нидерландия се наложи над Белгия с гол на Ван Дайк

живо нидерландия норвегия
23:39, 25.09.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Нидерландия победи Белгия с 1:0 в мач от 6-ия кръг на Лигата на нациите. Върджил Ван Дайк отбеляза победното попадение, за да класира тима за финалите в турнира.

Най-опасната ситуация през първото полувреме на стадион "Йохан Кройф Арена" в Амстердам бе на сметката на Аксел Витсел. Рембо Пасвеер отрази изстрела му.

След паузата и двата тима заиграха по-агресивно в преден план в търсене на гол. Тибо Куртоа отрази изстрел на Дензел Думфрис, а Рембо Пасвеер спаси шут на Амаду Онана.

Възпитаниците на Луис ван Гаал стигнаха до гол в 73-ата минута. Върджил Ван Дайк засече с глава центриране от корнер на Коди Гакпо.

В другия двубой от група 4 Полша победи Уелс с 1:0.

Нидерландия остава на лидерската позиция в класирането с актив от 16 точки. Белгия запазва втората позиция с 10 пункта.