Никола Илиев с асистенция за Интер при успех на своя тим за Купата на Италия при младежите

18:39, 22.02.2023
Чете се за: 01:32 мин.
никола илиев асистенция интер успех своя тим купата италия младежите

Българският национал Никола Илиев записа асистенция при успеха на неговия Интер с 2:1 срещу Сампдория в четвъртфинална среща за Купата на Италия по футбол за младежи до 19 години.

18-годишният Илиев подаде за гола на Денис Куратоло в 22-та минута, с който "нерадзурите" откриха резултата.

В самия край на първата част Александър Станкович удвои преднината на гостите, а в 77-та минута Даниеле Монтеваго върна едно попадение за Сампдория, с което оформи и крайния резултат в срещата.

Никола Илиев пък остана на терена в продължение на 83 минути преди да бъде заменен от Франческо Еспозито.

В полуфиналите на надпреварата юношата на Ботев Пловдив и неговите съотборници ще играят срещу тима на Рома, който още през януари се справи с отбора на Наполи след победа с 2:1.

Другият финалист в турнира пък ще бъде определен в мача между Дженоа и Фиорентина, където се подвизава още един български национал в лицето на Димо Кръстев.

Здравният министър: Надявам се до юни-юли да имаме хеликоптери за спешна помощ
Байдън препотвърди подкрепата за Украйна пред лидерите на държавите от "Букурещ-9"