Николай Неделчев отпадна на полуфиналите на турнир по тенис в Испания

Преди този мач Неделчев постигна шест поредни успеха

николай неделчев загуби финала двойки монастир
Снимка: БФ Тенис
15:23, 24.02.2024
Чете се за: 00:47 мин.

Николай Неделчев отпадна на полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове във Вийена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът, който преодоля квалификациите след три победи, загуби в оспорван мач от представителя на домакините Алехо Санчес със 7:5, 4:6, 5:7 за 3:09 часа. Преди този мач Неделчев постигна шест поредни успеха.

Срещу Санчес българинът допусна осем пробива и седем пъти спечели подаването на испанеца. След като си размениха по един сет, в решителната трета част Неделчев допусна пробив в 12-ия гейм и загуби срещата.

Пирин Благоевград издигна кандидатурата на Димитър Бербатов за президент на БФС
Симон-Антони Иванов и Джулия Терзийска ще спорят за титлите на сингъл на Държавното първенство по тенис в зала