13:26, 18.01.2021
Чете се за: 00:51 мин.
Баскетбол
никс голям успех бостън

Отборът от Ню Йорк спечели гостуването си на "келтите" със 105:75 точки в двубой от НБА от изминалата вечер, за да се изравни по победи с 8-ия в класирането на Източната Конференция, Шарлът Хорнетс, като и двата тима имат по 6 успеха и 8 поражения.

Бостън пък пропусна да се изравни с лидера на Изток, Милуоки, който засега остава начело в подреждането с баланс 9-3.

Никс изиграха силна първа четвърт, след която имаха аванс от 11 точки. Във втората част нюйоркчани поддържаха комфортната си преднина, за да се оттеглят на почивката при резултат от 48:35.

Крайният изход от срещата до голяма степен бе предрешен в третата четвърт, когато разликата между двата тима на практика се удвои и стана 25 точки преди финалните 12 минути.

До края пасивът на Бостън се увеличи, за да стигне до 30 пункта при последната сирена.

Най-резултатен всъщност стана Джейлън Браун за Бостън, който приключи с 25 пункта. Освен него обаче с двуцифрен актив за "келтите" завърши само Маркъс Смарт.

От друга страна за победителите цели петима състезатели преминаха границите от 10 точки. Над всички обаче бяха Джулиъс Рандъл и Ер Джей Барет, които записаха "дабъл-дабъл", съответно по 20 точки и 12 борби, както и 19 точки и 11 борби. Голям принос имаше и Имануел Куикли, който се отчете със 17 пункта и 8 асистенции