Мярката е предприета заради високите цени и ниския стандарт на живот
Ден на бойкот в Босна и Херцеговина, Черна гора и Хърватия. В рамките на днешния ден гражданите са призовани да бойкотират магазини, бензиностанции, кафенета и ресторанти. Идеята е през днешния ден гражданите да не купуват нищо.
Мярката е предприета заради високите цени и ниския стандарт на живот. Огранизаторите на акцията призоваха хората да се запасят предварително с всичко необходимо и да приготвят вечерята си у дома, вместо да посещават заведения.
Инициативата в региона последва примера на Хърватия, която проведе същия бойкот на 24 януари със забележителен успех. Според организаторите - бойкотът ще напомни на търговците на дребно за силата на потребителите.
"Мога да бойкотирам един ден, но ще купим всичко необходимо предния и на практика ще е същото. Цените се увеличават всеки ден. Статистиката не дава верни данни".
"Бих бойкотирала няколко дни, не само един ден, но и повече".
Българският патриарх Даниил и Вселенският патриарх Вартоломей отслужиха Света литургия в Истанбул
Патриарх Даниил: Във времена като сегашните Православната църква е длъжна още по-високо да издигне своя глас
Патриарх Даниил връчи орден „Св. Йоан Рилски” на Вселенския патриарх Вартоломей
Патриарх Даниил разговаря с Вселенския патриарх Вартоломей в Истанбул (СНИМКИ)
СЪБИТИЯТА НА 2025: От лев към евро: една година на решения и съмнения
СЪБИТИЯТА НА 2025: Трагедии, които можеха да бъдат предотвратени: Живот на ръба на безхаберието
Българският патриарх Даниил и Вселенският патриарх Вартоломей отслужиха Света литургия в Истанбул