Норвегия победи Словения, Холанд блесна с изявите си за първи път с капитанската лента

Норвежците надиграха Словения с 2:0, а в другия мач Австрия беше още по-категорична срещу Казахстан.

Снимка:
08:03, 11.10.2024

Ерлинг Холанд отново беше големия герой за националния тим на родината си, а Норвегия победи Словения с 2:0 в група В3 на турнира Лига на нациите.

Нападателят на Манчестър Сити Холанд за първи път в кариерата си излезе като капитан на страната си и с десния крак в 7-ата минута при добавка откри резултата. Това е неговият 33-и гол с националната фланелка. В 62-ата минута той направи 3:0 и с 34-ото си попадение стана голмайстор номер 1 на страната си за всички времена. С днешните две попадения той изпревари Йорген Юве, който е регистрирал постижението през 1937-а година. 24-годишният Холанд в момента има 34 попадения в 36 мача за страната.

Александър Сьорлот се разписа в 52-ата минута за 2:0. Отново Холанд имаше заслуга за гола, след като се пребори с Яка Бийол от Словения, който пък в опита си да избие топката я сервира на Сьорлот.

Словенците почти не оказаха съпротива днес, а тяхната голяма звезда Бенямин Шешко остана на терена до 78-ата минута, когато беше заменен от Блаж Крамер.

В другата среща Австрия изнесе истински рецитал на Казахстан, побеждавайки го с 4:0. Кристоф Баумгартнер даде преднина на австрийците в 10-ата минута, а другите три гола паднаха след почивката. Техни автори станаха Филип Линхарт (52-а минута), Марсел Забицер (56-а) и Матиас Зайдел (79-а минута).

Норвежците събраха 7 точки, пред Австрия и Словения с по 4 и Казахстан с 1.

Филип Виденов пред БНТ: Това, че се отказват отбори не говори добре за баскетбола
Чете се за: 02:05 мин.
Очаквайте: Валентин Антов, Филип Виденов и Кубрат Пулев в "Арена спорт"
11:59, 11.10.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Денислава Глушкова ще играе на полуфиналите на турнира по тенис на клей в Ираклион
11:57, 11.10.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Дешан: Никога не трябва да отнемате заслуги на печеливш отбор
11:33, 11.10.2024
Чете се за: 02:50 мин.
На старта на сезона: Женският тим на Рилски спортист залага на баскетболистки от школата
11:31, 11.10.2024
Чете се за: 00:55 мин.