Норвегия спечели единичната смесена щафета от Световната купа по биатлон в Осло

Тимът на България беше затворен с обиколка

норвегия спечели единичната смесена щафета световната купа биатлон осло
19:27, 03.03.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Биатлон

Норвегия спечели единичната смесена щафета от Световната купа по биатлон пред родна публика в Осло-Холменколен.

Ветле Кристиансен и Юни Арнеклейв изминаха трасето за 38:43.6 минути с осем допълнителни патрона и една наказателна обиколка.

В хода на състезанието лидерството се смени няколко пъти, след като Швеция, Норвегия и Финландия бяха на върха. След последната стрелба начело беше шведът Себастиан Самуелсон, но Кристиансен се движеше плътно зад него. В крайна сметка се наложи фотофиниш за определяне на победителя. Норвежкият биатлонист изпревари съперника си с 0,1 секунди. Швеция завърши със 7 допълнителни патрона и без наказателен рунд.

Финландският отбор допълни челната тройка с пасив от 31.3 секунди и 6 допълнителни патрона.

Тимът на България в състав Мария Здравкова и Антон Синапов беше затворен с обиколка по време на третия пост и се класира на 22-о място от 23 щафети. Преди да бъдат извадени от състезанието националите бяха използвали 17 допълнителни патрона и имаха 3 наказателни обиколки.

Световната купа в Осло завършва по-късно днес с класическата смесена щафета.