Министърът на културата на Норвегия Рабид Раджа предаде на българския посланик Вера Шатилова 51 древноримски и една древногръцка монета, изнесени нелегално от страната ни. Сред върнатите на България артефакти особена стойност има монетата от Тасос, която е датирана от 525-463 г. пр. Хр.
На официална церемония в Историческия музей на Осло посланик Шатилова благодари на министър Раджа и на норвежките институции, работили по предотвратяването на незаконния внос, за отличната работа, изключителния професионализъм и приноса им за връщането на културните ценности на българските граждани.
Тя подчерта, че това събитие е израз на доброто сътрудничество между двете страни, за които опазването на културното наследство е общ приоритет.

Министър Абид Раджа изрази удовлетворението си от възможността ценните монети да бъдат върнати на България и отбеляза ключовото значение на превантивните мерки като условие за предотвратяване на трафика на движимо културно наследство.

Културни артефакти бяха предадени също и на посолствата на Италия, Латвия, Словакия, Германия, САЩ и Испания.
Иван Демерджиев за катастрофата на АМ "Тракия": Недопустимо е товарен камион без товар да премине с лекота през мантинелите
Левски и ЦСКА подкрепиха идеята на Славия за благотворителен мач в помощ на семействата на жертвите и пострадалите в катастрофата край Ямбол
Тихите герои: 29 нови "Достойни българи" получиха признание за добрите си дела
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
След мощните трусове във Венецуела: Десетки жертви и стотици ранени, обявено е извънредно положение