Нотингам не се даде на Евертън в битка за оставане във Висшата лига

нотингам даде евертън битка оставане висшата лига
19:27, 05.03.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Отборът на Евертън на два пъти повеждаше при гостуването си на Нотингам, но не успя да стигне до победата. Срещата от 26-ия кръг на английската Висша лига завърши наравно 2:2. Така отборът на Шон Дайш не успя да излезе от зоната на изпадащите, но се изравни с 17-ия Лийдс. Нотингам пък има аванс от четири точки пред двата отбора.

В десетата минуа Евертън получи дузпа след намеса на ВАР. Демарай Грей застана зад топката и преодоля Кейлор Навас - 0:1. Отговорът на Нотингам дойде десет минути по-късно. Бренън Джонсън беше намерен в наказателното поле и реализира.

След още десет минути Евертън възстанови преднината си от един гол. Абдулай Дукур засече с глава центриране. Навас нямаше време за реакция и топката влетя в мрежата му.

В следващите минути играта се успокои. В добавеното време на първата част Евертън можеше да увеличи преднината си, но удар на Грей от чиста позиция беше блокиран.

След почивката домакините успяха за втори път да изравнят. Това се случи в 77-ата минута. Бренън Джонсън получи в наказателното поле и хладнокръвно прати топката в мрежата – 2:2. До края нито един от двата отбора не се хвърли достатъчно смело в търсене на успеха.

Дяков: Не сме се предали, ние сме Лудогорец и ще се борим до последния мач за титлата