Нотингам с първа победа във Висшата лига от 23 години насам

нотингам първа победа висшата лига години насам
19:10, 14.08.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Нотингам Форест записа първа победа в елита на английския футбол от 23 години насам, след като постигна минимална победа с 1:0 като домакин на Уест Хем в двубой от втория кръг на Висшата лига.

Единственото попадение на "Сити Граунд" бе отбелязано в добавеното време на първата част, когато Хари Тофоло проби отляво в наказателното поле на "чуковете" и комбинира с Джеси Лингар, който нанесе слаб изстрел, а топката рикошира в бранителя на гостите Бен Джонсън, за да може Тайво Авоний от състава на домакините с коляно да донесе трите точки за своя тим.

Минути преди попадението на Нотингам, гол на Уест Хем в 43-ата минута бе отменен, заради нарушение в атака на Михаил Антонио, а през второто полувреме пропусната дузпа на Деклан Райс и две греди лишиха лондончани от точката.

С победата тимът на мениджъра Стив Купър се изкачи на десетото място с актив от три пункта, докато съставът на Дейвид Мойс е предпоследен без нито една спечелена точка от две изиграни срещи.

Българин постави нов световен рекорд за плуване без прекъсване в продължение на 71 часа