Новата дата на евентуално изстрелване в орбита на пилотираната капсула "Старлайнър" на "Боинг" е не по-рано от 17 май, съобщиха Ройтерс и АФП.
Дългоочакваният първи тестови полет с екипаж на капсулата бе отложен с още седмица, за да бъде подменена клапа на бустерната ракета, съобщиха от НАСА.
Първият полет с екипаж на космическия кораб "Старлайнър" на компанията "Боинг" беше отложен малко преди старта си в понеделник. "Старлайнър" трябваше да бъде изстрелян с ракета носител "Атлас" от центъра Кейп Канаверал, щата Флорида.
Астронавтите на НАСА Бари "Буч" Уилмор и Сунита "Суни" Уилямс, бяха заели местата си в кораба, преди да стане ясно, че изстрелването се отлага. Тогава от НАСА обявиха, че следващ опит за изстрелване ще бъде направен не преди 10 май.
Снимки: БТА

Престижна европейска научна награда за учен от института INSAIT на проф. Мартин Вечев
Археолози откриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в Хераклея Синтика
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители