Нов треньор, нова загуба за Шалке 04 в Бундеслигата

12:27, 03.01.2021
Чете се за: 00:30 мин.
нов треньор нова загуба шалке бундеслигата

"Кралскосините" продължиха кошмарната си серия от 30 мача без победа в Бундеслигата, след като допуснаха поражение като гост с класическото 0:3 на Херта (Берлин) в среща от 14-ия кръг на германското първенство по футбол.

Двубоят бе дебют за новия треньор на Шалке Кристиан Грос, който е общо четвъртият наставник на тима за този сезон след Давид Вагнер, Мануел Баум и временния Хууб Стевенс.

Домакините откриха резултата с гол на Матео Гендузи в 36-та минута, а след почивката столичани стигнаха до нови две попадения дело на Джон Кордоба в 52-та и на резервата Кшищоф Пьонтек в 80-та минута.

Тази победа беше едва четвъртата за Хера от началото на кампанията, като с нея тимът се изкачи до 12-та позиция в калсирането с 16 пункта.

Съставът от Гелзенкирхен пъй остава на последната позиция с 4 точки и вече е само на една среща от изравняване на антирекорда на Тазмания (Берлин) от сезон 1965/1966 от 31 мача без успех в Бундеслигата.