Нова победа за младежите на България по баскетбол в Грузия

Български национален отбор по волейбол за младежи до 20 години
Снимка: Бългаска федерация по баскетбол
17:47, 17.07.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Националният отбор по баскетбол за младежи до 20-годишна възраст записа втора победа на Европейското първенство, Дивизия Б, в Тбилиси, Грузия.

Националите изнесоха нова баскетболна лекция за едно полувреме, като този път „ученици“ им бяха връстниците им от Унгария. Тимът ни победи със 73:54 точки като доминира в три от четирите четвъртини на мача.

Двубоят бе равностоен в първото полувреме, като унгарците дори имаха лек превес преди почивката. През второто полувреме обаче избраниците на Георги Младенов показаха, че са по-класният и по-мотивиран отбор на терена. В третата част те допуснаха само 7 точки в коша си, а ситуацията не се промени и в заключителната четвърт.

Така българите са вече на крачка от Топ 8 на турнира, като за момента са лидери в групата с 2 победи. В последния си мач от тази фаза те ще излязат на 20 юли срещу Ирландия, която днес среща Латвия и е с актив от една победа до момента.

Отново най-полезен в мача бе капитанът Емил Стоилов, който завърши с дабъл-дабъл – 13 точки и 11 борби. Лъчезар Тошков и Мартин Ангелов показаха много добра игра в гардовата линия и освен с отлични защити се отличиха и с по 13 точки, като вкараха по 3 от шест от опититe си за стрелба за 3 точки. Тошков добави и 7 борби и 4 асистенции. Константин Костадинов натрупа рано лични нарушения, но отново бе много полезен с 9 точки, 6 борби и 2 отнети топки.