Новак Джокович загуби от Томаш Махач на полуфиналите на турнира по тенис в Женева

Лидерът в световната ранглиста ще стартира участието си на Ролан Гарос без нито един финал през 2024 г.

новак джокович откри сезона безпроблемен успех
18:16, 24.05.2024

Водачът в световната ранглиста и в схемата на турнира по тенис в Женева Новак Джокович (Сърбия) отпадна на полуфиналите на надпреварата от сериите ATP 250 на швейцарска земя.

Джокович загуби от чеха Томаш Махач с 4:6, 6:0, 1:6 за два часа и осем минути игра, а в хода на мача даде сигнали, че не се чувства на 100% физически.

23-годишният Махач се класира за първия си финал в тенис тура.

Сръбският тенисист поведе с 4:1 в първия сет, но допусна съперникът му да направи впечатляваща серия от пет поредни гейма за 6:4. След като получи лекарска помощ Новак Джокович изигра силен втори сет, който спечели с категоричното 6:0.

В третата част Джокович взе първия гейм, но Томаш Махач отново спечели шест поредни и приключи двубой с финалното 6:1.

Заемащият първо място в световната ранглиста Новак Джокович ще пристигне в Париж за предстоящия "Ролан Гарос" без нито един финал през 2024 година.

Международният съд в Хага нареди на Израел да спре операцията в Рафа
Бранимира Маркова пред БНТ: Много силно участие и на трите момичета в квалификациите (ВИДЕО)