Новак в Ла Лига постигна исторически успех срещу Барселона

новак лига постигна исторически успех барселона
22:17, 27.10.2021

Отборът на Райо Валекано (Мадрид) записа златна страница в клубната си история, побеждавайки един от хегемоните в Ла Лига - Барселона, с 1:0 в двубой от междинния 11 кръг на първенството.

Единственото попадение в срещата реализира Радамел Фалкао в 30-ата минута. Грешка на капитана на каталунците Серхио Бускетс в центъра даде шанс на Райо да организира опасна атака, при която Оскар Трехо комбинира с Фалкао пред наказателното поле на Тер Стеген. Колумбиецът нахлу в наказателното поле, финтира Пике и стреля към вратата на Барселона. Топката се отби в страничния стълб и влезе в долния десен ъгъл на врежата.

В 72-ата минута Барселона получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на Оскар Валентин срещу Мемфис Депай. Потърпевшият застана зад топката и стреля, но ударът му бе спасен от северномакедонския страж Столе Димитриевски.

По този начин съставът на Роналд Куман допусна четвърта загуба в последните си шест двубоя във всички турнири.

Успехът е първи за Райо срещу Барселона след 14 поредни победи за "каталунците" в сблъсъците помежду им. Днешната победа изкачи Фалкао и компания на петата позиция в класирането на Ла Лига с актив от 19 точки. Барселона пък е на деветото място с 15 пункта.