ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

НСО: Категорично се противопоставяме на опитите да бъдем обвързани с партийни интереси

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:10 мин.
У нас
нсо категорично противопоставяме опитите бъдем обвързани партийни интереси
Снимка: БГНЕС
Слушай новината
00:00
00:00

След като транспортният министър Николай Събев поиска оставката на директора на НСО заради снежните топки по премиера Кирил Петков по време на честванията на 3 март на връх Шипка, от службата за охрана разпространиха следната позиция:

Във връзка с коментари на дейностите на Националната служба за охрана (НСО) по охраната на лица по време на честванията на връх Шипка на Националния празник 3 март, НСО заявява следното:

Националната служба за охрана е деполитизирана военизирана служба за сигурност и категорично се противопоставяме на всички опити НСО да бъде обвързвана с партийни интереси, намерения и действия.

Ръководството на Националната служба за охрана изразява благодарност на своите служители, които с професионалното си поведение допринесоха за овладяване на възникналото напрежение и съобразно своите правомощия не допуснаха да се стигне до нежелани инциденти по време на честванията на Националния празник, допълват от НСО в позиция, разпространена до медиите.

Свързани статии:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?