Нулево реми между Локомотив Пловдив и Арда в дъжда

локомотив пловдив копенхаген победиха лаута
22:17, 15.10.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Двубоят между Локомотив Пловдив и Арда завърши при резултат 0:0 на стадион "Локомотив" в мач от 11-ия кръг на родния елит.

Проливният дъжд направи условията за игра по-неудобни за футболистите. На места по терена се образуваха локви и на моменти движението на топката бе непредсказуемо.

През първата част най-опасното положение за “смърфовете” дойде пред Венсан Марсел, но той стреля над вратата.

Спас Делев пък изпусна добра възможност за гостите, след като негов удар от дистанция премина встрани от вратата.

След паузата Ивелин Занев даде дузпа в полза на Локомотив Пловдив, но след намесата на ВАР отсъждането бе променено.

С напредването на срещата гостите заиграха по-опасно и удар на Алекс Петков срещна лявата греда на вратата пазена от Лукас Редер.

В 79-ата минута на сблъсъка осветлението на стадиона изгасна и се наложи срещата да бъде прекъсната. Добавеното време на срещата бе цели 9 минути, но това не помогна на нито един от двата отбора.

Арда заема 8-ата позиция с актив от 10 пункта. Локомотив Пловдив е 12-и с 2 точки по-малко.