ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Няма да отменят фестивала "Гластънбъри" през 2021 г.

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:37 мин.
Култура
BRITAIN PANDEMIC CORONAVIRUS COVID19 GLASTONBURY
Снимка: БГНЕС/Архив
Слушай новината

Най-големият музикален фестивал в света - "Гластънбъри" засега няма да бъде отменен през 2021 година, категорични са организаторите.

Едно от най-чаканите музикални събития трябва да се състои от 26 юни до 30 юни 2021 г.

През 2020 г. "Гластънбъри" трябваше да отбележи 50-годишнината от създаването си, но беше отменен заради пандемията.

Музикалната индустрия във Великобритания се надява тази година фестивалният сезон да бъде спасен, след като вече стартира кампанията по ваксинация и очакванията са, че това ще доведе до край в битката с Ковид.

Организаторите на "Гластънбъри" не отхвърлят възможността и за виртуално издание на фестивала в случай, че все още има забрана за масови събирания заради пандемията.

Фестивалът в "Гластънбъри" се провежда в малкия град Гластънбъри, на около 40 километра южно от Бристол, Англия. Фестивалът може да побере около 175 000 зрители, а съставът обикновено включва всичко - от съвременни музикални изпълнения до комедийни спектакли, циркови спектакли и дори кабаре. През 2019 г. са участвали изпълнители като Radiohead, Foo Fighters и Ед Шийрън. От няколко години акцентът е върху екологията - част от електричеството за сцените идва от възобновяеми източници - слънце и въздух.

Автор: Симона Иванова

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?