С нарочно писмо вицепремиерът Томислав Дончев уведомява администрациите в цялата страна, че административното обслужване на потребителите в центровете за услуги не бива да бъде преустановявано.
Писмото е адресирано до всички министри, председатели на агенции, областни управители, ръководители на специализирани администрации и кметове.
Във връзка с получени сигнали, че на места някои администрации са преустановили обслужването на потребители „на гише“, заместник министър-председателят подчертава, че подобна практика е нарушение на нормативните актове за административно обслужване и следва да бъде прекратена.
Съгласно препоръките на Националния оперативен щаб за коронавируса, става ясно, че в центровете за административно обслужване трябва да се предвидят равномерно разпределени през работния ден 3 прекъсвания за дезинфекция и проветряване.
От особена важност е информирането и насърчаването на потребителите да заявяват услуги и получават документи по електронен път или чрез лицензиран пощенски оператор.
В писмото са дадени указания и за въвеждане на работа от домашна среда за уязвимите групи служители, като се създаде такава организация на административните дейности, от която да не страда ефективността на работния процес.
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
Омбудсманът: Година след сигналите за сексуално и физическо насилие - децата все още са в интерната във Варненци
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?