Няма замърсяване на морската вода заради пробития тръбопровод във Варненското езеро.
Това сочат резултатите от взетите проби, изследвани в РЗИ-Варна.
Припомням, че със закъснение от 9 дни от Община Варна съобщиха, че на 19 януари тръбата, която отвежда отпадъчните води на квартал Аспарухово, отново е пробита и изпуска.
На 26 януари служители на здравната инспекция взеха проби от морската вода на плажовете “Аспарухово” и “Южен”.
След аварията на тръбопровод - проверяват замърсяването на Варненското езеро и плажовете
Изследването на микробиологични показатели – ешерихия коли и чревни ентерококи, показва, че пробите отговарят на всички изисквания за добро качество на крайбрежните води.
Автор: Светлана Ганчева
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите