Нюкасъл и Челси се върнаха към победите във Висшата лига

20:53, 16.12.2023
Чете се за: 01:40 мин.
нюкасъл челси върнаха победите висшата лига

Отборите на Нюкасъл и Челси се завърнаха на правилния път в английската Висша лига, след като спечелиха мачовете си от 17-ия кръг на първенството и така прекъснаха сериите си от две поредни поражения.

На своя "Сейнт Джеймсис Парк" "свраките" надвиха с класическото 3:0 Фулъм, като ключът към успеха се оказа изогнването на Раул Хименес от състава на гостите в 22-ата минута.

Въпреки червения картон "котиджърс" успяха да удържат нулевото реми до почивката, но след нея домакините взеха нещата под контрол и стигнаха до победата след попадения на Люис Майли, Мигел Алмирон и Дан Бърн.

По същото време на "Стамфорд Бридж" Челси победи с 2:0 Шефилд Юнайтед, като и момчетата на Маурисио Почетино вкараха своите голове след почивката.

Точни за лондоначани бяха Кол Палмър в 54-ата и Николас Джаксън в 61-ата минута.

В класирането след тези победи Нюкасъл и Челси заемат съответно 6-о и 10-о място с 29 и 22 точки, докато Фулъм е 11-и с 22 пункта, а Шефилд Юнайтед е на дъното с едва 8 точки.