Нюкасъл и Лутън не се победиха след зрелищен мач с осем гола

Брайтън се наложи убедително над Кристъл Палас с 4:1

Нюкасъл
Снимка: Facebook: Newcastle United
19:38, 03.02.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Нюкасъл и Лутън направиха зрелищно равенство 4:4 в 23-ия кръг на английската Висша лига. "Свраките" два пъти повеждаха в резултата, но след това трябваше да наваксат изоставане от 2:4, за да не загубят у дома.

Шон Лонгстаф откри резултата за Нюкасъл в седмата минута, а Габриел Ошо изравни в 21-вата. Лонгстаф отново даде аванс, на домакините, но Лутън направи пълен обрат с попадение на Рос Баркли, Карлтън Морис и Елайджа Адебайо. "Свраките" обаче не се отказаха и само в рамките на шест минути изравниха чрез Кириън Трипиър и Харви Барнс. С точката Лутън излезе от зоната на изпадащите и вече е 16-и, а Нюкасъл остана на осма позиция.

Брайтън се наложи убедително над Кристъл Палас с 4:1. "Чайките" решиха всичко до почивката, като голове вкараха Люис Дънк, Джак Хншелууд и Факундо Буонаноте. През втората част Жан-Филип Матета намали за тима от Лондон, но Жоао Педро фиксира крайното 4:1. Брайтън е на шесто място в класирането, а Кристъл Палас е 14-и - близо до опасната зона.

Бърнли и Фулъм направиха 2:2 в друг мач от кръга. Фулъм поведе чрез Жоао Палиня и Родриго Мунис, но Бърнли не се предаде и стигна до точката чрез две попадения на Давид Фофана, като второто бе след изтичането на редовното време.

Англия започна своето изкупление с трудна победа над Италия в турнира Шестте нации
Искрен Митев: Явно нещата се случват добре, щом ГЕРБ говорят за отлагане на ротацията