Нюкасъл надви Манчестър Юнайтед с гол на Антъни Гордън

Нюкасъл се изкачи до 5-ата позиция в класирането

23:59, 02.12.2023
Чете се за: 01:35 мин.
Антъни Гордън Нюкасъл

Нюкасъл победи Манчестър Юнайтед с минималното 1:0 в мач от 14-ия кръг на Висшата лига. Антъни Гордън отбеляза победното попадение.

През първото полувреме на стадион “Сейнт Джеймсис Парк” в Нюкасъл “свраките” така и не успяха да материализират натиска си. Мигел Алмирон и Александър Исак обстрелваха вратата на Андре Онана безуспешно, а удар на Киарън Трипиър от пряк свободен удар се отби от напречната греда.

След почивката възпитаниците на Еди Хау заслужено поведоха в резултата. Антъни Гордън получи успоредно на голлинията подаване от Киарън Трипиър и стреля в долния ляв ъгъл, за да донесе трите точки на "черно-белите".

До края на двубоя "червените дяволи" дадоха всичко от себе си, за да стигнат до точка, но попадение на Хари Магуайър в предпоследната минута на редовното време бе отменено заради засада.

Нюкасъл се изкачи до 5-ата позиция в класирането с актив от 26 точки. Манчестър Юнайтед се смъкна до 7-ото място в подреждането с 24 пункта.