Нюкасъл нанесе първа шампионатна загуба на Арсенал за сезона

Тотнъм остава последният непобеден отбор във Висшата лига

21:30, 04.11.2023
Чете се за: 01:35 мин.
Антъни Гордън Бен Уайт Арсенал Нюкасъл

Нюкасъл победи Арсенал с минималното 1:0 в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. Антъни Гордън осигури победата за "свраките".

През първото полувреме на стадион "Сейнт Джеймсис Парк" зрителите станаха свидетели на здрава битка под дъжда в Нюкасъл."Артилеристите" отправиха първия точен изстрел в двубоя, рутинно спасен от Ник Поуп.

След почивката домакините заиграха далеч по-активно в преден план и заслужено стигнаха до победен гол. Антъни Гордън бе автор на победния гол. При попадението имаше три дискусионни ситуации - топката бе близо да напусне ограниченията на терена, след това Жоелингтон се сблъска в единоборство с Габриел Магаляеш, а секунди по-късно имаше и съмнение за засада на Антъни Гордън. Съдийският екип, отговорен със системата ВАР прецени, че очевидни нередности няма и попадението бе зачетено.

Арсенал остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 24 точки. Нюкасъл се изкачи до 6-ото място в подреждането с 18 пункта.

7 са жертвите на наводнения в Италия (СНИМКИ)